Czym jest PhotoBus?

PhotoBus to nasz (czyli ekipy Fotobudka.Biz) projekt, nad którym pracujemy już prawie dwa lata. Postanowiliśmy kupić oldschoolowego busa, odrestaurować go i zamontować w nim fotobudkę. Pomysł okazał się może nie pionierski w skali światowej – kilka podobnych aut na bazie Volkswagena T2 jeździ już po Stanach i Europie – ale z całą pewnością jesteśmy pierwsi w Polsce.

Jak działa PhotoBus? Zamawiacie go podobnie jak zwykłą fotobudkę. Oczywiście najlepiej czuje się na imprezach plenerowych, ale też w industrialnych wnętrzach, o ile mają odpowiednią infrastrukturę. Zdjęcia robimy na tylnej kanapie 🙂 Oczywiście wybór gadżetów, genialny animator i błyskawiczne wydruki zapewniamy podobnie jak przy wszystkich innych realizacjach fotobudkowych.

Bazą naszego projektu jest klasyczny bus marki Barkas B1000 produkowany w latach 1961 – 1991 w NRD. Ten sam producent odpowiedzialny był między innymi za ciężarówki Robur, popularne także u nas Wartburgi i motorowery Simson. Barkas to typowy użytkowy dostawczak, ale w procesie odnowy robimy wszystko, żeby wydobyć z niego ukryte piękno 🙂 Tego modelu wyprodukowano znacznie mniej niż kultowych “ogórków” Volkswagena.

Samochód jest jak najbardziej sprawny, zarejestrowany i w pełnej fotograficznej gotowości. Jednak każdy kto miał styczność z klasyczną motoryzacją wie, że nie ma czegoś takiego jak “skończony projekt”. Cały czas wprowadzamy pewne ulepszenia, odnawiamy kolejne elementy i naprawiamy usterki. Relację z prac możesz śledzić na tym blogu i na naszym profilu na Facebooku.

Barkas B1000 w prospekcie z epoki.
Barkas B1000 w prospekcie z epoki.